logo
banner

Galerie
Tenisové kempy


Týdenní tenisový kemp Březnice 2019

uvodni foto Breznice 8 19

Letní kemp na začátku měsíce srpna se stal již tradicí naší tenisové akademie. Do Březnice - areálu Sportcentra Vitality se rádi vracíme a minimálně 6x do roka tu organizujeme kempy pro děti i dospělé hráče. I letos tomu nebylo jinak. V termínu 4. až 9. srpna se na tomto místě sešlo celkem 33 hráčů a 4 trenéři, kteří zkoušeli, co vydrží 7 tenisových dvorců celých 5 dní. 23 dětských a 10 dospělých hráčů bylo rozděleno do 8 tenisových skupin a denně uhráli 6 hodin tenisu. Níže v článku si můžete přečíst několik slov o tomto letním tenisování.

Byla jsem požádána, abych napsala pár slov o letošním letním tenisovém kempu v Březnici. Kde ale začít? Jak popsat týden plný tenisu, bolavých těl, nedospaných nocí? Bylo to prostě úžasné! Malé tenistky a tenisté společně na jednom místě s tenisty pokročilými.

Sportcentrum Vitality Jiřího Veselého nám poskytlo opět útočiště. Velice brzy jsem pochopila, proč se lidé na toto místo tak rádi vrací. Nádherný areál, zahrada s bazénem, skvělé jídlo po celý den, usměvavý personál a hlavně – skvělí trenéři (a trenérka) a účastníci. Stálý úsměv na tváři od rána až do večera, občas kolébavá chůze (hlavně u nás starších), jak to všechno bolelo. Přiznávám se - po dvou dnech jsem si při přejezdech autem pomáhala nadzvedávat nohy rukama, neb stehna bolela jako čert…

Jak vypadal den? Ranní budíček v 7.30 hod a rozcvička, následovala bohatá snídaně a pak tenis, tenis a pro změnu zase tenis. Osazenstvo bylo rozděleno dle věku a schopností  do skupin ke čtyřem trenérům. Ty nejmenší si vzal na starost Míla, ty nejstarší (pardon – nejzdatnější) Vojta. Na Hynka zbyla čtveřice dívek. Nechápu proč, ale po pár dnech seděl tento budoucí maturant na kurtech a chtěl antidepresiva… Trénovat 4 puberťačky asi bylo náročné. Toho smíchu, co se ozývalo z kurtu... A 4x přestřelit kurt i túje – to se nepovede každému, že Vali?

Naše trenérka Míša nás též nešetřila. Její zvučný hlas bylo slyšet až na další kurty a chlapi nám záviděli, jak bude naše skupinka po takovém tréninku "namakaná".

Po odpoledních trénincích nás čekaly např. ukázky na TRX, kruhové tréninky apod. Někteří zdatní dospělí se účastnili též, ti přetrénovaní čerpali energii z kávy (té se tam vypilo opravu hodně.). Ve  středu – 3. krizový den – se odpoledne šlo na zmrzlinu na náměstí. Točená z Opočna je nejlepší! Čtvrteční večer byl ve znamení tance a bojové hry - děti čekala procházka ztemnělou zahradou. Byly slyšet výkřiky, tu a tam na ně vyskočilo i strašidlo. Někdo se bál více, někdo méně. Na závěr kempu se v pátek konal turnaj. Všichni bojovali jako lvi a lvice. První může být sice jen jeden, ale ta radost ze sportování je nejdůležitější.

Velké poděkování patří Janě a Mílovi Bálkovým. Jen člověk, který někdy sám něco organizoval, ví, kolik času se tomu musí věnovat. Děkuji všem, kteří na kempu byli. Děkuji všem Veselým – vše úžasně připravené a ty domácí buchty od paní Veselé, hmmm…Děkuji Láďovi – jeho věty „Linie, linie. Jsi v zóně smrti!...“ mi znějí v hlavě ještě dnes :-))) Děkuji pánům, kteří s námi hráli sparing a nevadilo jim, že jim to kazíme. Děkuji Petře, spolubojovnici!

Děkuji všem dětem! Je úžasné vidět, jak vás tenis baví!

Tak zase někdy na shledanou! Ivana Portlová (jen pro zajímavost - rozená Veselá) 

foto z akce

Breznice 8 19 1 Breznice 8 19 2 Breznice 8 19 3

Výběr fotografií z letního kempu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii a v galerii Google naleznete úplný přehled všech fotografií.

Jana Bálková a tým Tenis Akademie Bálek

Vytisknout E-mail

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat